EMMA-klubben | EMMA – Esbo moderna konstmuseum

EMMA – Esbo moderna konstmuseum

EMMA – Esbo moderna konstmuseum är ett av de största museerna i Finland.

EMMA-klubben

 

Gillar du EMMA, är du en återkommande utställningsgäst? Eller besöker du EMMA för första gången? Vill du titta in bakom museets kulisser och delta i arrangerandet av olika evenemang?

EMMA-klubben erbjuder förmåner och nya sätt att medverka för alla som är intresserade av EMMA.

Det centrala i klubbens verksamhet är samverkan, sysselsättning och delaktighet. Klubbmedlemmarna kan ta sig en titt på utställningarna på förhand, delta i muséets utveckling eller verka för samhällsansvarsprojektet. Medlemmarna har också möjlighet att som första välja det mest intressanta ur vårt digra programutbud och av våra tjänster. Som medlem i EMMA-klubben kan du själv välja formen för ditt medlemskap - ifall du endast vill dra nytta av medlemsförmånerna eller också delta i evenemangen och planeringen. 

Årsavgiften är 25 e.

Köp medlemskapet från Museibutiken EMMA Shop

Läs mera om EMMA-klubben på finska.

EMMA-klubbens program på finska